שישי, 13 אוקטובר 2017 09:06

אחרי החגים...

שנה חדשה החלה לה ובאה. שנה של הזדמנויות, של עתיד חדש, רענן ופתוח שבמסגרתה, נוכל לעשות כל מה שלא עשינו לפני כן, אם בשנה שעברה ואם בשנים הקודמות לחיינו. ובכל מקרה, בוודאי שנמשיך גם במה שרצינו לעסוק בו, מעט לפני שהשנה נכנסה ולא הספקנו, אלא תכננו לעשות מיד, כמו שאומר הביטוי העממי הידוע, "לאחר החגים". שאו אז, יהיה זמן להמשיך ולעסוק ב"חיים הרגילים". אלו, שאין לנו בהם מועדים או זמנים מיוחדים כלשהם, שעלולים "להפריע".

"וַיֹּאמֶר אֲדֹנ-י, יַעַן כִּי נִגַּשׁ הָעָם הַזֶּה, בְּפִיו וּבִשְׂפָתָיו כִּבְּדוּנִי, וְלִבּוֹ רִחַק מִמֶּנִּי--וַתְּהִי יִרְאָתָם אֹתִי, מִצְוַת אֲנָשִׁים מְלֻמָּדָה" (ישעיהו כט 13(, הוא הפסוק שמלמדנו, על הדרך שאנו הולכים בה כנראה, עד עתה. אותה דרך, לפיה עשינו את כל מה שעשינו וייתכן שגם בהמשך השנה נעשה, אך לא מהסיבה הנכונה. אלא, כמו שמתאר לנו הנביא, שהדברים נובעים בנו מתוך הרגל. מתוך לימוד ומעין מצוה שגרתית שאין בה כמו שהוא אומר "לב", כי אם רק סוג של "אוטומאט". מכונה.

כך שאולי בעצם שמחנו, קפצנו, רקדנו ועשינו את כל מה שעשינו בחגי תשרי וחס ושלום, ואנו גם עלולים לפעול בשנה החדשה הזו שבאה עלינו, כ"גוף בלי נשמה", רחמנא ליצלן. היינו, שבכל אברי גופנו נרתמנו לעשות את "כל מה שצריך לעשות", אך בפועל, מסתבר שאולי עלינו להישמר מכך בדיוק! מהבלבול, שאנו מצפים שכבר תגיע הגאולה כי הנה, עשינו כל שביכולתנו ומדוע היא לא באה?! ומתוך אותו גוף שכבר הורגל לכך שכל שנה היא לא באה, אז אנו וגופנו, יכולים לחזור לשגרת חיינו ו"לצפות לה", כחלק מהמשך החיים של "אחרי החגים" והשנה.

שהרי היא, הגאולה, או המשיח, או יותר נכון ה"המתנה", גם כן כבר הפכו לחלק מהחיים שלנו, כמו כל דבר. זאת אומרת, שיש לנו "חיים משלנו", שבהם אנו מרוכזים, כמו מחוץ לקדושה. ואליה, לרוחניות, למציאות הקב"ה, אנו נכנסים רק כש"צריך", אך לבנו רחוק, כמה שמוכר כדרך של "לא לשמה". שהיא, השביל המתעתע המוביל כל העת להישנות הדברים, על עצמם, במקום לשינויים. ובהתאם, מתוך זאת, שנה חדשה ואמתית אכן תחל לה, במעבר לגישה נכונה של "משלא לשמה, לשמה", כדרך הטובה. זאת, שאמנם לבנו עודו כבד בזמן פסיעתנו בה, אך בתוכנו, אנו לא מוכנים עוד למצב הרע והמרחיק, של הליכה ללא מטרה.

המשך שנה טובה!

לינקים מעניינים לשמירת המשך קשר...

אימון רוחני - לקבלת מסרון יומי לנייד

לימוד קבלה - קורסים הקשורים לעשר הספירות, השתלשלות העולמות, תפיסת המציאות ועוד

 

השאר תגובה