שבת, 15 יולי 2017 22:33

המאמר "אמת אחת" - מתוך הספר "התיאור של הכל" - פרסום ראשון

 

"אמת אחת", הוא שמו של מאמר מהספר "התיאור של הכל" (או בקיצור "התיאור") שקטע קטן ממנו, כבר נחשף באתרים כאלו ואחרים. אמנם הספר טרם יצא לאור להפצה בקרב הציבור הרחב, אך עם זאת עותקים בודדים ממנו קיימים ואף חלק מתוכו כאמור, הכולל מעין "מבוא" וגם מאמר בשם "אמת אחת", מותר כבר כעת לפרסום. יצוין, שע"פ דברי הקדמת ההוצאה, חלק זה, לא היה אמור להיות כלול בספר השלם, אבל הוא נכנס פנימה בהחלטה של הרגע האחרון. כמו כן, הקטע שמכונה"מָבוא", הוא רק שמו של הקטע בתוך הספר ולא שהמדובר בָמבוא לָספר "התיאור" עצמו. את דברי ההקדמה הזו, יהיה ניתן כמובן לקרוא כאשר הוא ייצא לאור. מעבר לכך,  בשלב זה אין שום פרסום כלשהו הנוגע לגבי מחברו של הספר ו/או המשך תוכנו, אך כאמור, ניתן להתרשם מחלק קטן זה שכעת מותר כבר לפרסמו.

 

הערה: כל פרסום אחר שישנו בגוגל לגבי הספר, כקשור אלינו כאתר או כהוצאה לאור, אינו מטעמנו, מלבד הפוסט הנוכחי שבו אנו מפרסמים  את ה"מבוא" ואת הקטע המכונה "המאמר אמת אחת". 

 

 לקריאת המאמר: "אמת אחת"

 

 

________________________________

 

 

מבוא

 

הסתכלתי מחוץ לחלון וראיתי אותם. את כל האנשים שהולכים וחוזרים שוב ושוב, כמו בכל יום אחר שבו הם מסתובבים להם, אוחזים נר כבוי בידם ומחפשים. הסתכלתי עליהם וידעתי שבקרוב הם ימצאו אותי. שהם יגיעו אלי וידרשו תשובות. ידעתי שאני אהיה חייב לתת להם אותן ושרק זה ישחרר אותי ויאפשר לי לצאת חזרה מהבית, לעולם, למקום שאליו אני צריך להגיע. חיכיתי לאות. לבסוף, לאחר שעברו השעות והרחוב מעט התפנה מההולכים והשבים הרבים, שמעתי רחשים מבחוץ ונשמעה דפיקה קלה. המתנתי לרגע ולאחר מכן פתחתי את הדלת והשלושה להם ציפיתי נכנסו מהר פנימה. הסתכלתי לראות בעצמי שאף איש אחר לא ראה שהם נכנסו וסגרתי את הדלת מיד אחריהם. באופק, הבחנתי שהשקיעה כבר החלה.

התיישבנו אל השולחן והם הביטו בי. הם ניסו לסרוק את פני בקושי רב באפלולית החדר. הסתכלתי בהם בחזרה ואמרתי "אין לי הרבה זמן אתם יודעים, עד שהם יגיעו הנה. הם מתקרבים לכאן בכל יום ויום...". האנשים שתקו. קמתי מישיבתי אל השולחן והסתכלתי עליהם, לתוכם. בחנתי את שלושתם, ראיתי מי הם באמת למרות שכולנו היינו בלי פנים. בלי שמות. הם הביטו בי וזה בזה ואז הימני מהם קם, אחז בתיק קטן והניח אותו על השולחן. מהתיק, הוא הוציא קופסא ופתח אותה. הבטנו לרגע במה שהיה בתוכה והבנתי שהגיע הזמן. הוא חיכה מעט ואז סגר את הקופסא על מה שהיה שם.

אח"כ הוא הוריד את מבטו אבל הרגיש שאנחנו מסתכלים עליו ולא הרים אלינו שוב את עיניו. ואז, האמצעי ביניהם החל לדבר: " אנחנו כבר יודעים ומבינים שזה עומד לקרות ולהתגלות לכולם, ושזה יתחיל מכאן, עד כמה שזה לא נראה... ואולי בעיקר בגלל שזה בלתי נראה. כמו משהו, שלא אפשרי. אתם מבינים?!". הם הנהנו בראשם והוא הוסיף ואמר: "...הקריאה בזה, היא תשנה אותנו... אבל...יהיה אסור לנו לקרוא בחיבור עצמו אלא רק את מה שבשבילו באנו לפה. המאמר... ". הם הביטו בו. "זה, בתור התחלה, יספיק". הוא עצר את דיבורו ואז הם הביטו בי שלושתם. הם היו קצרי רוח. "אז...? יש לך את זה נכון?" שאל האמצעי. "כן" עניתי "אבל רק את סוף ההתחלה. ואתם אלו שתצטרכו להחליט אם זה יהיה בהתחלה, או בסוף". הם הביטו בי והקשיבו. "...לי אין מושג מהי הבחירה הנכונה. מדובר על משהו שאני לא יכול להגיד לכם עליו דבר... משהו שאין לי שום וודאות לגביו". היה נדמה שהם כמו הבינו אותי, אבל לא הייתי בטוח. "אתם יודעים מה צריך לעשות כן?".

ידעתי שהם צריכים ללכת. לחזור אל העבר. השמאלי ביניהם הושיט ידו אל התיק, הוציא שוב את החפץ מהקופסא, נתן לי אותו, סגר את הקופסא והחזירה מיד למקומה בתיק. אחזתי בחפץ בידי והצלחנו איכשהו מהאור שהוא הפיק במעט, להבחין בפנים אחד של השני. על השולחן, מונחים היו החיבור ולידו מגולגל דף המאמר שהם באו בשבילו. "כאן כתובה כל האמת?", הם שאלו. "כן" השבתי, "כולה. ולאחר שתקראו ותלמדו בע"פ את הדברים, תהיו חייבים להכניס אותו פנימה לחיבור, אבל בלי להביט בשאר הדפים, ברור?". הם הנהנו בראשם. בלי שהם ענו ממש, ידעתי שהם מבינים.

כשאור החפץ המשיך להתגבר, כבר היה ניתן לראות טוב יותר. הם לקחו את הדף שהיה מונח על השולחן ומגולגל כמו מגילה קטנה ופתחו אותה. הם הבינו שאין זמן ושעוד רגע השמש תשקע לגמרי והאנשים יבואו. הם החלו לקרוא במהירות את הכתוב באור הקלוש שעלה. הבנתי, שכל אחד מהם יזכור חלק קטן מהמאמר בעל פה וכך יחד, יהיה להם את הכל. לאחר כמה דקות, כשהם סיימו והגיעו למילה האחרונה, הבטנו בספר הסגור שהיה על השולחן. בחיבור. הם פתחו אותו היכן שפתחו והשליכו לתוכו את מגילת המאמר, בלי לדעת לאן. לא הם ולא אני ידענו. החזקתי בחפץ שהאיר, נטלתי ממנו את ההארה אלי והשבתי להם אותו חשוך. הם יצאו, הלכו לדרכם. סגרתי את הדלת אחריהם מיד וידעתי שעוד רגע זה יחדל, שלא נותר כלל זמן. קירבתי את הנר הכבוי שלי אל ההארה שנטלתי והדלקתי אותו באמצעותה. בהיתי באש. לא יכולתי שלא, היא הייתה כל כך בהירה.

אור הלהבה החל לעלות ולזהור, כשחזרתי והתיישבתי שוב אל השולחן וחשבתי על השלושה, על כך שהם בדרכם כעת בחזרה, אל הזמן שלהם. שאסור שמישהו ידע שהם היו כאן בזמן הזה של עכשיו. שם, במקומם, הם כבר ימצאו איך לספר על מה שהם קראו ובעצם, הם אלו שהחליטו על הגורל, בלי לדעת. הם אלו שקבעו אם יהיה זה הסוף, או רק ההקדמה ואם המגילה שהם הכניסו לספר, נמצאת באמצע או אולי בכלל בהתחלה. אני אוכל לדעת זאת רק כשאוכל לראות להיכן בדיוק הושלך מה שהפך לחלק אחרון בתיאור. באותו חיבור, שהיה מונח על שולחני.

 נקישה נשמעה על הדלת והבנתי, שזה מתחיל לקרות. שהמון האנשים ונרם הכבוי באים ושאני חייב לעשות את זה. לתת להם. עוד מעט, יהיה אפשר סוף כל סוף, לפתוח את הספר. להתחיל לתאר לכולם את מה שהם באו בשבילו. את האמת האחת.

 

 לקריאת המאמר: "אמת אחת"

עודכן לאחרונה ב שבת, 12 אוגוסט 2017 22:18

7 תגובות

 • קישור לתגובה התאוריה של הכל הוקינג רביעי, 20 דצמבר 2017 00:14 פורסם ע"י התאוריה של הכל הוקינג

  זה התאוריה של הכל?

 • קישור לתגובה אדיר שלישי, 31 אוקטובר 2017 15:57 פורסם ע"י אדיר

  איך אפשר להשיג את הספר הזה?

 • קישור לתגובה שני חמישי, 10 אוגוסט 2017 10:30 פורסם ע"י שני

  התיאור או התאוריה? לא הובן. בתור מי שראה את הסרט התאוריה של הכל, אני יכול להגיד שאני מקווה שלפחות הספר יהיה יותר טוב כי הסרט על הפנים. לא הבנתי אבל זה התיאור או שספר של התאוריה של הכל?

 • קישור לתגובה איש האמת שני, 24 יולי 2017 19:13 פורסם ע"י איש האמת

  אם המדובר על האמת האחת המוחלטת כמו שאומרים, אז זה הזכיר לי משהו שקראתי לגבי האמת המוחלטת שאמר הרב קוק כאן: http://www.kipa.co.il/%D7%99%D7%94%D7%93%D7%95%D7%AA/%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%99%D7%A9-%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%AA-%D7%90%D7%95-%D7%A9%D7%9B%D7%9C-%D7%90%D7%97%D7%93-%D7%95%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%A9%D7%9C%D7%95/

 • קישור לתגובה שרונה ראשון, 23 יולי 2017 13:19 פורסם ע"י שרונה

  חנניה קראתי את החומרים שלך הם מדהימים. אני קורא גם פה חומרים ומתחבר מאוד

 • קישור לתגובה סטיבן לא הוקינג שני, 17 יולי 2017 08:47 פורסם ע"י סטיבן לא הוקינג

  מתי יוצא הספר עצמו התיאור של הכל?

 • קישור לתגובה חנניה (ננו) כהן ראשון, 16 יולי 2017 18:59 פורסם ע"י חנניה (ננו) כהן

  קראתי את הנאמר והיתה לי מן הרגשה מוזרה שמדובר בי, ושאולי קראתם את שני הפרקים הראשונים מתוך המאמר הראשון שלי שהתפרסם במספר אתרים (מתוך שלושה מאמרים, 13 דפים בסה"כ שבהם התשובות לכל השאלות הגדולות בדיוק כי שציינתם למעלה) .

  אני לא יודע מה עושים מפה.
  יש לכם את הדוא"ל שלי והכדור עכשיו אצלכם.

השאר תגובה