שלישי, 30 מאי 2017 08:21

המשיח כבר כאן - ממתן תורה לקבלת התורה, עכשיו

"וזרקתי עליכם מים טהורים וטהרתם..." - "ונתתי לכם לב חדש..." - "והסירותי את לב האבן מבשרכם..." - "ורוח חדשה אתן בקרבכם...", אלו הם רק חלק קטן מן הפסוקים (נביאים), הבאים לבטא את העתיד לקרות, במסגרת הגאולה שמתרחשת למיטיבים להביט במציאות, כבר עכשיו בימינו ממש. בין השאר, ידוע גם הפסוק הבולט שבין פסוקים אלו שמן המקורות, לפיו אף בבוא העת "תורה חדשה מאיתי תצא" (ישעיהו הנביא), כעתיד לבוא, אשר במסגרתו על פי חכמינו ז"ל כתוב ש"עתיד הקב"ה להיות יושב ודורש תורה חדשה שעתיד ליתן ע"י משיח" (ילקוט שמעוני). כאשר המשמעות של הדברים היא אינה חס ושלום בטלות התורה הקדושה שניתנה בסיני, אלא כביכול תוספת עליה, לפחות כפי שהעניין מוסבר בחסידות חב"ד. כך שע"י תורת המשיח יתגלו רבדיה העמוקים ביותר של התורה הקיימת ובכך, ייחשפו הסודות הגדולים והנעלמים, על בסיס התורה שאנו מכירים כבר. עם זאת, המשיח, הוא שיביא לכך שהוא יקרום לה עור וגידים חדשים לגמרי, בגאולה. היינו כעת, בזמננו זה ממש, ביחס לעבר ולנבואה דאז. 

"חידוש", כפי שיוצא מהדברים, הוא אם כן הנושא העיקרי של זמן אחרית הימים, של הגאולה והמשיח, שבמסגרתם כאמור מנבאים הנביאים על כל אותם חידושים, שיתרחשו בעתיד שהוא כבר כיום הווה, יחסית ל"פעם". ועדיין, ישנם לא מעט סימנים המצביעים בוודאות על כך שתקופת הגאולה אכן כבר החלה, אך היא סמויה מהעין. ומשום כך גם, טרם מובחן החידוש אלא הכל נראה דבר שבשגרה לכאורה. עם זאת, כאשר אנו בוחנים את המציאות מעט יותר לעומק, הנה נדמה שכל העת מתחדשים דברים, מכל בחינה שהיא ובטח שברמה הטכנולוגית, אבל עדיין עם כל החידוש אנו כמובן לא מצפים לדבר מה גשמי הקשור בחומר, אלא ברוח כמובן. ולכן גם, בכדי להיות יותר חדי אבחנה ופחות קהי חושים, כדאי יהיה לפנות לנתיב זה של רוחניות, על מנת להבחין שאכן, יש דבר מה חדש, שמתרחש כבר עכשיו. משהו, שהוא מעל החומר ואינו תלוי בו, כך שכל המחפשים את החידוש בגשמיות, בארציות, כנראה שטרם הגיע הזמן לכך. היינו, שעל אף שהגאולה החלה והמשיח כבר כאן, הדברים עדיין סמויים מן העין של מי שלא תר אחר הרוחני שבעולם, אלא חי בשגרת החידוש של החומריות בלבד. וככל שיותר עיניים דווקא תלכנה לכיוון זה, הרוחני, סביר להניח שבמהרה תהיה הסכמה גדולה בין חלקים רבים בעם, ואפילו בעולם, שהזמן הזה שאנו מצויים בו וההתרחשויות שבו, מובילים רק לדבר אחד. למשהו, שטרם נראה. למשהו חדש

ע"פ החסידות, שמיסדה הוא הבעל שם טוב הידוע זצ"ל, המשיח יוכל להגיע ותקופת הגאולה תחל, רק לאחר שיפוצו מעיינותיו בעולם. ובהתאם, ניתן לראות ברבות הימים כיצד באמת הופיעה דמותו של הרב יהודה אשלג זצ"ל בעולם, מי שמכונה גם "בעל הסולם", אשר בכתביו הביא ביאור מפורט לכל כתבי הזוהר והקבלה, תוך שהוא עצמו ממשיך להבהיר ולהסביר, שזהו זמן מיוחד. שכן, בזמן זה, ניתן לראות עובדה מוגמרת לפיה קמה נשמה בעולם, שיכולה לתת לנו פירוש זה של הסולם לכתבי רשב"י, המתאימים לדורנו ושבהם יכולים לעיין כולם וכולן, עם מעט הכוונה כמובן. או במילים אחרות, עד כמה שהדור שלנו נראה גס, שטחי, נטול כל תקווה, דור צרכני, קנטרני, שאינו יודע מהו עתידו והכל לכאורה פרוץ ופתוח, דווקא אז כפי שנבאו כולם, תגיע העת ללימוד הקבלה. כלומר, שנוכל עם כל מגרעותינו כאנשי הדור, לעסוק בחכמת הסוד הנשגבת מכולם. זאת, לאחר שכבר תורת החסידות אכן נפוצה בארץ ובעולם וכיום, חלק נכבד מהגישה ליהדות נובע משם, אך זו לא הייתה סוף הדרך, כפי שניבא הבעל שם טוב כאמור, על הזמן. שהרי מטרת הגאולה היא לא להיות סמויה אלא גלויה. תחילתה אולי בסתר, אך סופה, יבוא לידי ביטוי גם ברוח וגם בחומר, עד כדי שבית המקדש ישכון הן בלבבות והן בירושלים הקדושה כבניין נצחי שייותר שם לעולם. ומכאן, שחידושים רבים כמוסבר עוד צפויים לנו, בהתפתחות הדברים הלאה, עד שאכן יתרחש כל עניין הנבואה בפועל ועד הסוף. היינו, עד שהקבלה תהפוך לנחלת הכלל כאור המשיח, עכשיו וכאן ואז הלאה, עד הסיום המיוחל (תכלית הבריאה).

לסיכום, בהתאם לכל האמור עד כה, יעשה נכון מי שיתור אחר השינוי הרוחני הממשמש ובא, כמהפכה הנדרשת לנו בארץ ובהמשך לכל האנושות, כי אנו "אור לגויים", כפי שידוע. ועל פי מילה זו כמשל, ניתן גם להמשיל אותנו הישראלים היכולים לגשת לסודות הקבלה, למעין מנורה, המהווה את מקור ההארה עצמה. עם זאת, אם נביט לרגע באמת במנורה, נראה שיש בה שני אלמנטים עיקריים וזהו המקור עצמו וההארה הנובעת ממנו. כך שאנחנו, בתקופה זו עם נגישותנו לחכמת האמת, עתידים במהרה להתחיל ולגבש הכרה רוחנית משותפת אשר במאסה קריטית מספקת, תייצר "אור", ואשר או אז יובחן כבר יותר דבר החידוש לכולם. אבל כדי שזה יקרה כאמור במהרה בימינו, נדרשת מאיתנו רק אותה השקעה, מינימלית אפילו, של הפניית תשומת לב לפן הרוחני שבמציאות, הכולל בתוכו כמובן אותנו, הבאים מתוך מגמה לרצות ולהתפתח תודעתית לכדי המדרגה הבאה שלנו כאנשים, השונים מכל בהמה, כי אנחנו שואלים על השנגב. אנחנו שואלים "למה אנחנו כאן... מה התכלית... לאן הכל לוקח ומה הסיבה...". את השאלות האלה, לא שואלת שום חיה מלבדנו, כנפש חיה. אבל בכדי שנתחיל להתעלות במעט, עלינו כמוסבר לתת מעט יותר תשומת לב לחלק הזה של "נפש" שבנו, שדורש דבר מה רגשי, לבבי, שבמסגרתו כמו שכתוב "הלב מבין". כך שלמרות שרוחניות היא מציאות של ממש שנתפסת אמנם בשכל, אך עיקרנו כבני אדם, הוא בעניין ההרגשה. ושם בלב, אכן ממתינה לנו אותה נבואה של תחושה חדשה אם כ"מים", אם כ"תורה", כ"אור" ושאר דימויים, שיהפכו למציאות בימינו אנו במהרה, במידת התפתחותנו הנכונה. 

אנו מאחלים לכם ולכן חג מתן תורה שמח, מלא ברכה כמים, בכל מובן

מאמרים לחג:

חג שבועות על פי הפנימיות

התורה,  החג, אנחנו... 

מאמר לילה דכלה - על פי הקבלה

הערה - הבהרה:

פונים אלינו לא פעם עם שאלות הנוגעות לספר בשם "התיאור של הכל" או בקצרה "התיאור", שככל הידוע לנו טרם יצא לאור ו/או נמכר לציבור הרחב. עם זאת, יש הטוענים לפרסום חלקים ממנו שלדבריהם היו אצלנו באתר או באתרים אחרים במרחבי רשת האינטרנט הפתוחה לכולם. אנו רוצים לציין שמעולם לא פרסמנו דבר מה מן הספר הנ"ל ובבדיקה שערכנו, ציטוטים מתוכו, אינם קשורים אלינו או אליו. כלומר, כן ידוע לנו על הספר אך במסגרת ההוצאה לאור בלבד, ולא בהקשר לפרסומים כאלו ואחרים, לגביו. עם זאת, הבהרה זו נוגעת גם לפרסום חלק ממנו בעתיד, כמאמר הנקרא בשם "אמת אחת", שאותו ניתן יהיה לפרסם כך שהוא יהיה נגיש כשהוא ייצא לאור, לכל המעוניין. אנו, נעמוד מאחורי פרסום המאמר רק כהוצאה לאור כמוסבר, ולא מעבר לכך, שכן במסגרת פעילותנו, עלינו לעסוק בתכנים וכדומה באופן ההולם זכויות יוצרים וכמובן, אי הפרתן. בתודה, צוות האתר. 

 

 

 

עודכן לאחרונה ב חמישי, 01 יוני 2017 22:09

פריטים קשורים

השאר תגובה