ראשון, 23 אפריל 2017 17:43

"עולם בלי יהודים..."

זה היה חזונו של היטלר הצורר, של הנאצים ובכלל, של צוררים רבים לפניהם, שבוערת בהם השנאה היוקדת כלפינו, היהודים, עָם ה'. הם רצו, עולם בלי יהודים. עולם, שיהיה "נקי" מאותו עם קטן הטוען בכל תוקף כבר אלפי שנים ליהדותו, כעם רוחני. ואלו שסירבו לקבל רעיון זה, שפיתחו את הגזענות כלפינו וניסו להשמידנו, מוכרים כידוע במושג המודרני, "אנטישמיים". עם זאת, עוד הרבה לפני האנטישמיים המודרניים, לפני היטלר והמן הרשע גם, קם כבר הראשון שבהם, שהוא כידוע עמלק. הוא, שנא אותנו מרגע שיצאנו ממצרים. לכן גם אנו מצווים לזכור "למחות את שמו" בכל יום ויום (שש זכירות) שכן העמלק, הוא הגזען הרשע בהתגלמותו. הוא היה ראשון לתעבנו, על יהדותנו. יש לא מעט סברות שאף נוטות להצביע על קשר, שבין אותו עם קדום ובין הגרמנים, שקמו כנאצים בעלי שושלת ארוכה של אכזריות, ברבריות ואמונות תפלות שונות. ובכל זאת, עד כמה שמקורם מן החשיכה והפרימיטיביות כמו גם עמים רבים באירופה, עדיין משום מה בעיני ישראלים רבים "אירופאי", נשמע דבר מה מכובד. זה נשמע מקום של אנשים מנומסים, מוסריים, כמעין יבשת, שכביכול אנשיה מייצגים דבר, שבעצם הם ההפך הגמור ממנו. שהרי ההיסטוריה של יבשת זו ממילא ידועה במעשים האכזריים אם בזמן האינקוויזיציה, אם במסעות הצלב, בשלטון רומי וכו ובעצם, לאורך כל דרך התפתחותם של אנשי יבשת אירופה, דם, הוא המרכיב העיקרי שם, שמקורו בהרג ומלחמה

הנאצים כידוע, עד כמה שלא נעים להודות בזאת, לא התקבלו בקללות וצעקות במדינות רבות, אלא להפך. הם התקבלו בשמחה. הם התקבלו במחיאות כפיים ובצהלה, של תושבי המדינות שנכבשו. בהמשך כפי שאנו מכירים מסיפורים רבים של הניצולים, ששו אותם תושבי מדינות אירופה לסייע ולהתנדב ברצח ההמוני השואף לשים קץ, לעם היהודי. הפולנים שמחו לרצוח אותנו, האוקראינים, הצרפתים, ההונגרים, ההולנדים גם, (כן כן), לא כולם, אבל היו לא מעט ש"שיתפו פעולה". היינו, שלא רק שהם לא הצטערו על הכיבוש הנאצי, אלא שמחו בהינתן דרור ליצריהם הקדמונים והפראיים להכות בנו, בלי שום סיבה אמתית לכאורה וללא שום רחמים. אלו שכן ריחמו, מוכרים בכתבי הקודש כחסידי אומות העולם וגרי הצדק, אבל הם כידוע היו מעט מאוד, יחסית. ה"טוב", הוא תמיד קטן, יש ממנו קצת והוא מוקף בהמון רע ורוע, כמו שמדגימה לנו השואה. עם זאת, אחת הטעויות שלנו היהודים כיום, היא אותה מחשבת שווא שהמדובר על יבשת מפותחת ועל אנשים מתקדמים, ו"שיש על מי לסמוך", או להקשיב לדעתם של אלו, שלא מזמן כל שאיפתם וחזונם היה עולם בלי יהודים. ולהם לצערנו, מדינת ישראל (וחלק מאזרחיה), לא פעם מקשיבה ועוד נוטה להתחשב בנושאים כגון הכיבוש הפלסטיני, ירושלים ושאר נושאים. זאת, כאשר ברור שבסתר לבם הם לא באמת מרחמים על הפלסטינים, או שאכפת להם ממשהו או ממישהו, אלא שהמדובר תמיד באנטישמיות, גם אם היא ב"תת ההכרה" (ולרוב היא כך). גם אם היא לא נראית לעין וברורה. כל פועלם מקורו בשנאה, כלפינו היהודים ומשם, נובעת כביכול אהדתם, הומניותם המזוייפת, ל"בעיה הפלסטינית".

הערבים, הם רק תירוץ, זה ברור. בתוך תוכם יש להם לאירופאים, עדיין את אותה שאיפה (שאולי מעט רדומה) לחסלנו. הכל תלוי במידת היכולת לעשות ברצון זה שימוש, על פי התעוררותו והתקופה לעוררו. וברוב תחכומם, משתפים הערבים והאירופאים פעולה לא פעם ו"עושים את העבודה", תוך עיוות הביטוי "הפקת לקחים", בכלל ובפרט מהשואה, אם ביחס למושג גזענות ואם ביחס לכל הקשור אלינו כעם, כמדינה, ביחס שלנו לכובש הפלסטיני וכל זאת כאמור, בתחכום. שכן, שימוש במושג גזענות כלפי הפלסטיני (כשגם על פי רוב הוא, הפלסטיני, אנטישמי שרוצה לחסלנו) תוך הטענה שהוא "מופלה על ידי ישראלים" הוא מגוחך. שהרי אנו, לא גזענים שונאי ערבים אלא פשוט נלחמים מול אוייב כבר שנים. מול כובש ערבי עצום ורב. והכובש הזה, האויב הזה, הוא לא "עם מיוחד" או גזע נטול מדינה משל עצמו אלא המדובר באותם ערבים, כשאר מיליוני הערבים בעולם. ואלו שכאן ככובש פלסטיני, מקורם פשוט מירדן, שהיא עוד מדינה מבין רבות שיש להם, לערבים. ובכל זאת, הניסיון לעשות שימוש במושג "גזענות", שמקורו בהתאכזרות מטעמנו, הוא לא מן הסתם. שכן, בכך שהאירופאי הופך פתאום למייצג המוסר, כאילו ש"נשבר לבו" מהיחס לפלשטינים, זה מאפשר לו להצדיק את מה שקרה, לא מזמן. את השואה. היינו, לבוא ולהגיד לנו "אתם עושים אותו דבר, אז מה אתם מתלוננים שרצחנו אתכם פעם? שרוצים לרצוח אתכם גם היום?". ומה עוד, שככל שרוח זו של עיוות המציאות גוברת, כך הם גם יכולים להתפטר מכל רגשות אשם ואצבע מאשימה שהם חשו שהופנתה כלפיהם, אם כרוצחים ואם כמשתפי הפעולה. כי הנה, לשיטתם, אנו היהודים, גזענים ממש כמותם, כי "אנו עושים לערבים את מה שעשו לנו..". טענה שהיא כמוסבר, מגוחכת לגמרי, מעוותת בכוונה תחילה ומטרתה לקשר לכאורה בין מושג הגזענות כלפי מיליוני הערבים שקיימים, וזאת למרות שמקור המושג קם בעצם מטעם התנכרות, למיעוט היהודי שהיה קיים, הן באירופה והן בארצות ערב. כשמכאן ומכאן גורשנו, על ידי גזענים, שמנסים לצייר תמונת מצב הפוכה. תמונה, שממנה ברור שהם ממשיכים לחתור תחתינו, במקום להפיק לקחים באמת, היינו לפעול למען תקומתנו וחיסול הגזענות כלפינו באשר היא, בכל מקום בעולם. (מה שכמובן, לא נעשה).

ומשכך הוא המצב, אל לנו לחשוב שנוכל אי פעם להתחשב בדעתם, להסביר את הצד שלנו לדברים או להתייעץ עימם. אין צורך. דבר לא יעזור מול הצורות השונות של הופעת הרוע המעכב, אלא רק התמקדות במטרה הלאה, קדימה, עד הגאולה השלמה ואחריה. שאו אז, יובן לכל שהחלום האכזרי של "עולם בלי יהודים" נמוג ובמקומו, יהיה עולם חדש של שלום, לכולם. דבר, שיתאפשר אך ורק בזכות היהודים ככתוב "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו, ועל כל ישראל ואמרו אמן". 

המשך מבורך.

עודכן לאחרונה ב שני, 24 אפריל 2017 20:02

השאר תגובה