שני, 12 דצמבר 2016 08:43

זו תחילתה של תקופה חדשה...

זו תחילתה של תקופה חדשה. בארץ ובעולם. כולם כבר מדברים על זה, מרגישים את זה ויודעים שזה "לא בגלל טראמפ", אלא שטראמפ, הוא רק חלק מזה. מאותו זמן מבורך שאליו הגענו ובו מובן לכולם שהגיעה גם העת לרדת מהרעיונות הקודמים שהיו על הפרק. רעיונות כמו שתי מדינות לשתי עמים, גרעין לאיראן, מסירת שטחים במחשבה שבכך יבוא שלום ובעצם, בשטויות רבות שלא מן הסתם לא התממשו, כי אם מחוסר אחיזתם במציאות. שהנה, יש לחיים דרך משלהם להוליך את הדברים ועד כמה שנדמה למישהו שרעיונו (ההזוי) חזק והוא יכול לכפותו על האנשים, הוא יגלה שיש לכל דבר גבול. כל רע, כל שלילי, כל סטיה חמורה, תיעצר בשלב כלשהו וכנראה שבימינו, זה קורה. העידן הקודם וענייניו הופכים להיות פאסה וזוהי תחילתה של תקופה חדשה. של זמן, שבו ימומשו רעיונות אחרים מאלו שניסו לכפות עלינו, שכן, אליהם המציאות לוקחת והיא מראה זאת, בבירור יותר מכל סקר או דעה. 

הביטוי "עיצוב דעה", הוא הביטוי שמתאר טוב מאוד את הניסיון של אבק התקופה הקודמת, לייצר לנו בתקשורת כ"חזון" ובכלל כחיים, שצורתם היא כצורת המעצבים אותם, היינו אספסוף השמאל השולט על התקשורת וכנראה, גם על חלק ניכר ממוסדות רבים ואחרים במדינה (אוניברסיטאות, בית המשפט וכו). ובזמן הזה, של קו התפר שבין פעם להיום, קולותיהם של מעצבי הדעה חזקים יותר מבעבר אך כבר ברור לכל, שקול נוסף נשמע. קולו, של העם השפוי והימין המאוחד, המתדבר ומתחזק בכל שאר המקומות שהתקשורת לא שולטת בהם. היינו, ברשתות החברתיות. משם, כבר רואים איך מובן שאותם רעיונות שלא התממשו, כבר לא יתממשו ושהגיע הזמן לנקוט בפעולה אחרת. בעשיה, שקשורה לרעיונות אחרים, טבעיים, פשוטים, שכולנו מכירים והם אלו שמנצחים וינצחו בסוף ממילא. או כמו שכתוב "אין חדש תחת השמש" ולכן, תקופה זו של עידן טראמפ, ביבי, רשתות חברתיות ובנוסף כשלון כל הקודם, רק מוביל למקום הבא. והמקום הזה, גם ביבי צריך להבין, או כל פוליטיקאי אחר שיעמוד במקומו בתפקיד, הוא מקום שדוגל ברעיון ה"חדשני", של מדינה יהודית דמוקרטית אחת, לכל תושביה. זה מקום, בו אין עוד מקום לרעיונות מוזרים של 7 מדינות ל 5 עמים. אך מה זה אומר רעיון המדינה היהודית הדמוקרטית? על זה אין לענות אלא רק שהגיע הזמן לבדוק! את אוסלו, כבר בדקנו.

אנו הנכבשים ולא הכובשים. אלינו חדר הפולש השטני, הפולשטינים, ולא אנו אלו שפלשנו למקומותיו. את זה, כולנו יודעים וזה גם עוד רעיון ישן/חדש שיחזור לעולם. ועם כל זאת, גם ברור לכל שלאותו פולש אין שום בעיה אמתית עם המדינה אלא שהוא רק כלי ניגוח שמופעל על ידי שאר שונאינו, המלבים כל העת את ה"בעיה הפולשטינאית", לשם האינטרסים המעוותים שלהם. בוודאי שגם לפולשטינים עצמם יש בעיה עמנו מעצם היותם ערבים והם עושים ככל שביכולתם כדי לפגוע בנו בכל דרך, כולל הסתה בכל העולם. ובכך, או לפחות במסגרת התקופה החדשה, אין מנוס מלהתחיל להתייחס לרעיונות חדשים שצריכים לחול בזמן הזה גם ולפיהם המדינה, כיהודית ודמוקרטית ופתוחה לכל תושב, חייבת להעמיד תנאי אזרחות שלא יתירו כל המשך של תמיכה בהסתה נגד הארץ הגדולה. נגד זכותנו פה על האדמה כולה או נגדנו כעם. משפטים כגון אלו בתקופה שאליה אנו כבר נכנסנו, או משפטים של הבעת תמיכה בהחזרת חלקים מן הארץ, הם בגידה ואין להם מקום, בעידן הבא. עידן, שבו מתעוררים רבים ומבינים את האבסורד לפיו ב"כנסת ישראל", יושבים ערבים. שהרי "כנסת ישראל" הוא מושג מן הכתבים הקדושים ונקרא גם "שכינה" ו"מלכות של אצילות", וכיצד יכול להיות קשר בין זה, לבין ערבים? ולפי כך, בזמן שאליו נכנסנו, יש צורך בחשיבה אחרת, שונה, חדשה, אולי ישנה בעצם, שתתחיל לקדם את הדברים ולא כמו שנעשה עד עתה, מתוך כפיה.

שהרי יש פה כפיה חילונית, כפיה שמאלנית, כפיה תקשורתית ובעצם, אחד הטריקים הכי גדולים של הכופים זה לטעון את ההפך, שהם תחת הכפיה. כך, מייצרים מציאות של "אבסורד", שבה לא ניתן לצאת מהשקר ולהבחין בין קורבן, לתוקף, בין מותקף ומתקרבן. שהרי כולנו יודעים שאין כאן למשל כל כפיה דתית אלא אנו אחת המדינות הכי חילוניות בעולם שמותר בה לכל איש לעשות ככל העולה על רוחו, גם אם הוא בן דת אחרת או כל אדם. ומה עוד, שגם אין כאן כל כפיה ולא הייתה כל כפיה אלא רק מטעם אותו מחנה שמאל שהתבדל לו ויצר את הטיפוס המוכר. זה, שהוא שמאלני, כופר, טבעוני/גיי/בכושר, שרוצה בכוח לכפות עלינו רעיונות של נאורות כביכול, כשהמדובר בכלל בפריצות. רעיונות שהם כביכול מתקדמים ומשחררים, אך פעמים רבות ציבור רב מרגיש שמכריחים אותו לקבלם. וכיוון שנכנסנו לזמן חדש והגיע העת לנטוש רעיונות ישנים, מטופשים ובלתי מוצלחים, הזמן הזה יביא עמו כמובן רעיונות חדשים. שהם כאמור, ישנים אבל מדרך העולם, מתחדשים מולנו כאן ועכשיו. ובין הרעיונות הללו שיגיעו נבין שלהיות מתקדם, נאור, זה אכן אומר שאנו לא עם ככל העמים ורק כך נוכל להיות "עם ככל העמים" בין שאר מדינות העולם. הנה רעיון חדש. ישן, אבל צריך להחזירו כי זה הזמן. זה מה שאנחנו, זה מה שאומות העולם רואות בנו ולמה ללכת עקום, עם הישר?

הדת שלנו, היהדות, בעיני הגויים היא הדבר הכי מתקדם בעולם, לכן הם גם שנאו אותנו מצד זה ואמצו כל דבר שקשור לדתנו, מהצד האחר. לכן, "הרעיון היהודי", הוא עוד רעיון חדש שצריך להשיבו ולהבין, זה הדבר הנכון. החכם. המתקדם והנאור. וזה לא אומר שעכשיו כולם חייבים לשים כיפות ולהקים מחר סנהדרין אלא זה אומר שגם פה חל שינוי. אנו כבר לא אותו עם של "דוסים" כפי שכונינו בעלבון, שסתם אומרים אמן ומאמינים. שכן, מי שנמצא ברוח התקופה, רואה ומבחין בחוכמה העצומה שמתגלה ביהדות מ"חדש", דרך חוכמת הקבלה, החסידות, העומק האדיר והאין סופי של תפיסת המציאות האלוקית שמעבר לאמונת עמחה. ומכאן, שהיה צורך בירידה אולי לצורך עליה. כדי להבין בבירור שלהיות ישראלי, להיות יהודי, זה אומר שאתה אוחז בזהות שמאחוריה יש רעיון כה מתקדם ונאור, עד שלוקח זמן לעתים להבין דברים לאשורם. והזמן הזה, קורה עכשיו. זה יקח תקופה ושלבים אבל רק עיוור לא יבחין כשהשמש, מולו זורחת. וכעין דוגמא זו, רק בלתי מפותחים לא יבחינו שההשגחה לוקחת אותנו למימוש התכלית שלנו כעם בעולם. אנו בפתחו של עידן, שכולל את הרעיון היהודי, את הארץ השלמה/גדולה, את העם הקדוש והנעלה ואת הקידמה הרוחנית שאליה האנושות שואפת, מטעם היותנו בני אדם בעולם. ולכן גם כתוב "ואכלתם ישן נושן" כי הנה, עד כמה שזה נשמע לנו מוזר שיקום פה בית מקדש מחדש, שמשיח יבוא ושתתגלה המציאות הרוחנית, עדיין כל אותם רעיונות ישנים, הם אלו שמובילים ויובילו ולפיכך גם יקבעו, בהתאם לתמיכתנו בהם, את המהירות שבה נראה סוף סוף, סוף טוב לכל הסיפור הישן שהיה ונגמר. עכשיו, זו תקופה חדשה

 

פריטים קשורים

5 תגובות

 • קישור לתגובה יוני בלוג ראשון, 18 דצמבר 2016 11:59 פורסם ע"י יוני בלוג

  כתוב מדוייק

 • קישור לתגובה שמרית רביעי, 14 דצמבר 2016 10:45 פורסם ע"י שמרית

  האמת שאני קוראת מה שכתוב פה ובאמת יש איזו מגמתיות שמאלנית שתמיד קשורה לדברים האלה שצויינו בפוסט. קשה למצוא ימניים טבעוניים, גייז, שונאי יהדות. בד"כ זה נמצא בשמאל. ברור שזה לא גורף גם אבל

 • קישור לתגובה חן שלישי, 13 דצמבר 2016 22:12 פורסם ע"י חן

  תודה אני מעריכה את תגובתכם

 • קישור לתגובה צוות אתר משמעות החיים שלישי, 13 דצמבר 2016 01:40 פורסם ע"י צוות אתר משמעות החיים

  הי חן

  קודם כל סליחה אם הכתוב היה בוטה מידי, זה בוודאי לא היה בכוונה תחילה. מעבר לכך, יש כמה וכמה כותבים ולפעמים אנו שמים פוסט של כותב זה ולפעמים של אחר. גם את יכולה לכתוב ונפרסם.

  מעבר לזה, נתייחס לגופו של עניין: אין לנו חס ושלום גם כן כל רצון לפגוע בקהילה כזו או אחרת, גייז או טבעונים, עם זאת, הושם דגש על סטריאוטיפ וכמובן שהוא לא כולל את כולם, אבל הייתה כוונה להדגיש מגמתיות. כמו כן, לעתים יש "התנגשות" בין ידע, כשלומדים במקום אחד ואז במקום אחר שומעים דעה אחרת. כך למשל, מוסבר על פי החסידות שהקב"ה לא בחר בעם ישראל סתם כעם נבחר, רק ברמת הנשמה, אלא גם ברמת הגוף ממש ולא בגוי. ככתוב "אתה בחרתנו מכל העמים, אהבת אותנו, ורצית בנו ורוממתנו מכל הלשונות". לא מן הסתם גם נהוג ביהדות לכנות את ישו, שהיה יהודי בעצמו כיש"ו, יימח שמו וזכרו בראשי התיבות (מטעם חובת קללת הרשע). יש סיבות להבדלה הברורה בין אלמנטים שונים, למען סדר במערכת. וסדר במערכת הוא שיוצר שיוויוניות ואת מה ש נקרא "כלים שלובים" לעתיד. כך שכל כלי אכן ימצא את מקומו כפי שציינת. כך גם למשל, יש מושג שנקרא ל"ב האבן, שהוא החלק האחרון לתיקון במציאות (עמלק) שתיקונו, יבוא על ידי השמדתו (מצוות מחיית זכר עמלק). אמנם נשמע מוזר כיצד דבר בא לידי תיקון ע"י מוות, אך זו עובדה. לעתים, העובדות הרוחניות לא תואמות את הציפיות שלנו. דבר נוסף שצריך להבין, זה מכוני קבלה שמלמדים לאהוב את הנוצרים והמוסלמים כאילו הם שווים בנשמתם לישראלים אך זו טעות והטעיה. הסיבה שהמכונים עושים זאת ומלמדים גויים על אף האיסור, הוא לשם השגת תרומות נוספות, פופולריות וכוח אדם. ככה מכוני הקבלה גדלים ופותחים כפי שראינו, עוד ועוד עמותות ומפלגות. ועם כל זאת, הביטי בתפלת הקדיש ותראי שכתוב "עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ונאמר אמן". היינו, שרק ישראל מוזכרים ולא העולם. לאומות העולם, על פי הקבלה, אין התייחסות למושג של "נשמה" כפי שהוא אצל ישראל והיהודים. אפשר לכתוב עוד רבות בנושא, כמו למשל שמקור ישראל הוא מנשמת אדם הראשון, ומקור האומות הוא ממשכא דחיוויא (עור הנחש) אבל בגדול, כמובן הכל מצוי בנשמה אחת ועולמה.

  תודה על התגובה ונשתדל למתן

  בתודה צוות האתר

 • קישור לתגובה חן שני, 12 דצמבר 2016 21:27 פורסם ע"י חן

  קשה לי מאוד עם הפוסט הזה. הוא נוגד את כל מה שאני מאמינה בו. בדרך כלל אני מאוד נהנת מהחומר שמועבר באתר הזה. במשך כל התקופה שבה למדתי קבלה. למדתי להתרחק מדעות שמפרידות ולקבל כל אדם כפי שהוא. להבין שכל הבריאה כולה מקורה מהבורא. אני טבעונית (אוהבת בעלי-חיים ורוצה בטובתם). אוהבת אדם (מקבלת את כל העמים ללא קשר מהיכן הגיעו ומה עברם) ואחות לבן אדם מקסים שבמקרה גיי. אני מאמינה בשלום וקבלה של כולם וחושבת שהשנאה היא שמביאה לפירוד. אם הבורא ברא את כולנו (מוסלמים,נוצרים,יהודים) למה ברצונו שנהיה מופרדים?? אם הבורא הוא הדבר הכי שלם שקיים ביקום איך יתכן שירצה בפירוד בין כל העמים/דתות. במהלך לימודי הקבלה נוכחתי לגלות שהמילה יהודי כוונתה לחלק הקיים בכל אדם (בין אם הוא יהודי/נוצרי/מוסלמי) שרוצה לקבל מהבורא ולא בצורה אגואסטית. אין קשר למה שאנו מכנים יהודי במובן הגשמי, אותו הדבר לגבי "גייז" "אומות העולם" וכו".. אני מאמינה בבורא עולם יותר מכל דבר אחר ואינני רואה שום היגיון בשנאה או באי קבלה של מוסלמים או נוצרים. אין בכוונתי לפגוע בכותב המאמר ברצוני להאיר נקודת מבט אחרת, ולהזכירך שה' ברא את כולנו.

השאר תגובה