רביעי, 26 אוקטובר 2016 11:00

אז מה הלאה?

גם השנה, כמו בכל שנה, מיד לאחר סיום חגי תשרי ושמחת התורה האדירה שבעם, אנו מסיימים לקרוא את ספר התורה עם פרשת "זאת הברכה" ומתחילים מחדש "בבראשית". באותו תיאור מקראי מופלא העוסק ברגע בריאת העולם. ברגע, שמכונה בחכמת הקבלה "צמצום ב'", אשר ממנו והלאה, ישנן מילים ואותיות אשר לא היו לפני כן. שכן לפני שהעולם נברא נאמר במדרש רבה ש "א"ר אבהו מלמד שהיה (הקב"ה) בורא עולמות ומחריבן, עד שברא את אלו". או בפשטות שבה חכמי הסוד מסבירים לנו, ש"רצה לברוא העולם במידת הדין", שזו הייתה כוונת ה' מלכתחילה. היינו, לברוא מציאות מתוקנת לגמרי שבה ישנו דין השולט ולא ניתן לעבור עליו. עם זאת, "כיוון שראה שאין העולם יכול להתקיים הלך ושיתף בו מידת הרחמים".

היינו, שברחמיו הוא אפשר רחמים וחסדים, שהם מידות המסייעות לתיקון הבריאה, על ידי אור התורה. כך שלמרות שהיא כולה דינים, משפטים, חוקים ומצוות, הסתתר בה הקב"ה (צמצום) ואפשר לה להיות ב"לשון בני אדם", ע"מ שיקראו בה ואט אט, ישיגו תיקונם. שהרי, אם הדין בלבד היה שולט, כל רגע ורגע שהיינו חוטאים היינו נידונים. כל רגע שהיה עובר מבלי שנבחין ש"מלוא כל הארץ כבודו" היה נחשב לפשע שדינו מיתה. אבל, על ידי עירוב של אותה מידת הרחמים בדין, על ידי התורה, כאותיות וספר בעולם, אנו יכולים לגלות את המלך שוב, באמצעות תיקון, שבסופו נקבל את כל הטבת ה' שהיא הבטחתו לברכה.

ב' היא האות הפותחת את התורה, כי היא גם האות הפותחת את המילה "ברכה". ומספר הזוהר, כיצד כל האותיות באו לפני הבורא שיברא בהן העולם והוא בחר דווקא בב' ככלי (בית) שיכיל את ברכתו לאחר שכל האותיות רצו להבחר ונדחו. האות א' שנותרה לבדה, לא אמרה דבר. ומשהבחין בכך המלך, הוא הסביר לה שיש סיבה לדילוג עליה, שכן, אמר לה המלך, שהיא האות שבא עתיד להסתיים העולם. היא "אלופו של עולם". היא, שתתגלה אחרי שכל הברכה תושג ויהיה מובן לכל ש"ה' הוא האלקים". אבל עד אז, יש לנו צורך בתיקון הכלי שמאפשר לנו להשיג את השפע העליון, שהשגתו במלואו היא הנקראת "גן עדן". זאת אומרת, אותה תפיסת מציאות של עולם שבו "הכל טוב" כפי שכתוב ששם "לא יגורך רע".

ובטרם תיקון הכלים והרגשת שלמות של גן עדן, אנו תחת ה"אילוף" של ההשגחה שמובילה אותנו לתכליתנו, כגמר כל התיקונים כולם. שאו אז, נראה את האלוף, נקבל את ברכתו ובעצם, נחוש באור התורה בנו, בתוכנו, כגילוי של שמותיו של הקב"ה, שמסתתר בה כאמור. שהגילוי, פירושו הסרת הצמצום המונע מאיתנו כרגע להרגיש את האמת, לפיה "אין עוד מלבדו". ומשהוא יוסר, לא יהיו עוד מחסומים בינינו ובין ריבונו של עולם כי הסרת הצמצום הוא עניין התיקון המדובר. ובכדי שזה יקרה באמת, שלא יהיה רק בגדר מילים יפות, אמונה תפלה ומשפטים מן השפה ולחוץ, ניתנה לנו בדור זה מתנה של השגת אור התורה המוזכר, על ידי עיסוק בחכמת הקבלה. כך שהעיסוק בה אומרים חכמי הסוד הוא ש"מחזירנו למוטב". בה, בקבלה, יש לדור הקשור לזמננו ע"פ כתובים רבים, את היכולת להבין את הסוד, של התיקון. של ההבנה כיצד אנו קשורים אל הספר התורה הקדוש הזה, דווקא בזמן זה. בעידן, שבו יש לנו נתק עז מכל הקשור ברוחניות נאורה

כעת, הוא הזמן לסיים את הפעולה שבה התחיל הבורא, אומרים החכמים. רבים מהם אף נבאו תאריך מדוייק במסגרתו משנת 1995 כבר החל זמן הדור האחרון. המצב, שמקדם אותנו לימי אחרית הימים של המשיח והגאולה. אבל כדי שזה יתרחש, כדי שיושג התיקון המיוחל והגילוי המקווה, יש להתחבר אל מקור שמסביר לנו כיצד לעשות זאת. והקבלה, לא מן הסתם נגנזה בזמנו והתגלתה דווקא בעת האחרונה. שכן, דרכה, ניתנת האפשרות לדורנו זו לרדת לעומק הדברים ולהשיג את המכנה המשותף שיש בין נשמתנו, לאותו ספר תורה קדוש שמוביל אותנו, בדרכים מגוונות, בספרים שונים, בניסוחים שונים ובמגוון שבילים בכל דור וכתביו, זאת עד אשר הכל יתחבר שוב אל המקור. אל התיקון הגדול, שאליו לוקחת אותנו ההשגחה כסיומת לבריאה. למצב, הקרוי גמר התיקון, הן הכללי והן הפרטי, של כל בני האדם כולם. 

אתם מוזמנים להתחבר אלינו במגוון דרכים, ללמוד איתנו, לקרוא במאמרים השונים ולהתחיל למשוך את אור הברכה, כדי שהבראשית, תיראה שונה באחריתה...

 

להצטרפות לקבוצת הווצאפ שלחו את שמכם/ן עם המילים "רוצה להצטרף" ל 054-7794684

אנחנו גם בפייסבוק, פה ופה

לקבלת מסרון יומי (עצה, משפט חכם וכו) 3-5 פעמים בשבוע, שלחו הודעה "מעוניין במסרון יומי" ל  052-8248572

לעוד אינפורמציה על שיטות הלימוד לחצו כאן, או צלצלו ל 052-8248572 (סיגל)

 

שיהיה המשך מעולה, לכולם וכולן

 

להצטרפות נא שלחו שם למספר הטלפון: 054-7794684, ותצורפו

להצטרפות נא שלחו שם למספר הטלפון: 054-7794684, ותצורפו

 

עודכן לאחרונה ב רביעי, 26 אוקטובר 2016 11:13

פריטים קשורים

6 תגובות

 • קישור לתגובה חן שני, 31 אוקטובר 2016 21:11 פורסם ע"י חן

  עכשיו שה הרבה יותר ברור לי תודה רבה:)

 • קישור לתגובה מנסה לענות שני, 31 אוקטובר 2016 08:37 פורסם ע"י מנסה לענות

  או שהשאלה לא מנוסחת נכון או שלא מובנת היטב. ובכל זאת... 125 מדרגות שהאדם עובר, לאחר שהוא יצא מהסתר, הן כל מדרגות התיקון שלו. תחילה יש על האדם הסתר כפול, אח"כ רגיל ואח"כ הוא עובר את 125 המדרגות. ומחויב שהדרך שבה הוא ילך, תהא על דרך צמצום ב' שהיא עבודת הדבקות (להשפיע על מנת להשפיע). רק לאחר שמשיגים את כל הדבקות, מתעלים לתיקון צמצום א' שזהו גמר התיקון של האדם.

 • קישור לתגובה חן שבת, 29 אוקטובר 2016 20:46 פורסם ע"י חן

  אני אחדד את שאלתי. כשהאדם עובר את 125 המדרגות בדרכו אל השלמות. מה חווה קודם את צמצום א או ב. תודה

 • קישור לתגובה חן שבת, 29 אוקטובר 2016 20:41 פורסם ע"י חן

  מצד הבורא או מצד הנברא?

 • קישור לתגובה רונן משה יוסף דבח שישי, 28 אוקטובר 2016 08:05 פורסם ע"י רונן משה יוסף דבח

  כמובן שצמצום א' קודם לצמצום ב'.

 • קישור לתגובה חן חמישי, 27 אוקטובר 2016 21:27 פורסם ע"י חן

  מה קודם למה צמצום א או צמצום ב?

השאר תגובה