ראשון, 06 יולי 2014 12:46

מלחמת העולם השלישית כבר החלה...

אפשר להגיד שמלחמת העולם השלישית כבר החלה. מזמן אפילו. מיד עם תום מלחמת העולם השניה. ומאז, יש קרבות, עליות ומורדות. MINI מלחמות. עם זאת, בזמנים אלו, נדמה שאולי המלחמה מקצינה, למרות שלא פעם זה היה נראה ככה והיא לא באמת התפתחה אל סופה. אל אותה מלחמה, שהחלה עם הקמת מדינת ישראל, כבית לעם היהודי, ושתסתיים כפי שהנבואה מסבירה, בארץ ישראל הגדולה, במשיח ובבית מקדש. לשם זה יוביל. אבל היכן זה התחיל? תלוי איך מסתכלים על זה. כי מבחינת העת האחרונה, זה התחיל כשחזרנו לארצנו אחרי השואה, אבל בגדול, זה התחיל לפני אלפי שנים, כשקם העם היהודי. או אז, באה בשורה לעולם שהחומר, הוא אינו הכל. שהחומר, הוא רק דבר קטן ביותר, ונחשב לחלק של מציאות הקרוי "נר דקיק", לעומת הרוחניות, האלוקות, שהיא אמיתות המציאות שבעולם, הנחשבת לאש גדולה, לעומת הנר הקטן.


זו בשורת אברהם והעם שממנו יצא. להסביר לאנשים, שיש אפשרות להתקדמות תודעתית עמוקה, אל מעבר לחומר והאטומים, התקדמות אל מה שמחולל אותם. ואת זה, "החומר לא אוהב". את זה, האגו של האדם לא רוצה לשמוע. שיש משהו, מעבר לכסף, למין, לרכוש. לגופניות. שכן, זה מנוגד לתפיסה המתוארת כתפיסת המציאות של פרעה שאומר "בעוצם ידי ובכוחי". זאת, לעומת משה, הבא לבשר לאגו על שחרור האדם. על "שלח את עמי" בכדי שיהיו בני חורין. בכדי שיהיו מעל תפיסת הגשמיות המצומצמת של רצונות הגוף הצרים (מצרים) ויגיעו לכדי תודעה נצחית, שהתחילה בעם ישראל ועתידה להתפשט לעולם כולו כ"אור לגויים". כלומר, בכדי להביא לנבואה הידועה שבה כל אזרחי העולם יהיו במצב של "וגר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ ועגל וכפיר ומרי יחדיו ונער קטן נוהג בם".


עד אז, תהיה מלחמה. המיצוי שלה, הוא זה שיוביל לסופה, שהוא השלום. לשלמות, הנובעת מהתקדמות האדם, היהודים תחילה ואז בעקבותיהם כל השאר, אל תפיסת המציאות כדבר אחד שלם, הרמוני וטוב שלא נגמר. למה שנשמע בימינו בעיקר כשפת "ניו אייג'", אשר תתפתח ככל הנראה בהמשכה, לשפה שדרכה תהיה יכולת להבין על מה מדברת היהדות בפנימיותה. על מהי ארץ ישראל ועם ישראל ברמה הרוחנית. מי היא אותה קבוצת אנשים שמגיעה עם מעין "ספר הוראות", ספר התורה, שבה מוסבר כיצד אותה מלחמה שנראית לנו תמיד כדבר חיצוני, היא גם ובעיקר, דבר פנימי שמתחולל באדם עצמו השואף להבין את משמעות החיים שלו. זו מלחמה נפשית של מי ששואף להתעלות מעל תודעת המוות הסופי, אל נחלה נצחית (א"י), שבה הוא משקיע את חייו ב"ואהבת לרעך כמוך". באחדות אנושית, כתפיסת מציאות אחת שבה כולם מחוברים לכדי אחד. לכדי האחד. וזה, יבוא רק אחרי שנרכוש את היכולת לראות את המלחמה הזו שכבר החלה, לפני שיהיה מאוחר מידי. לפני שתתגשם אמרת איינשטיין שטען "איני יודע כיצד תראה מלחמת העולם השלישית, אבל אני יודע שברביעית, ילחמו במקלות ואבנים". לכן, אם נשכיל להבין שהיא כבר מזמן התחילה, אולי נדע להוביל אותה לסיום הנכון שלה, הרוחני שלה, במסגרתו נאמר "לא מצא הקב"ה כלי מחזיק לישראל, אלא השלום". הפי אנד, שמתחיל באחדות העם בהתפתחות רוחנית וממשיך לתקופה אחרת אשר בה אזרחי הגלובוס כולו ילכו בעקבותינו

 

פריטים קשורים

1 תגובה

  • קישור לתגובה בני כהן ברוך ראשון, 06 יולי 2014 13:03 פורסם ע"י בני כהן ברוך

    כמה נכון. ועל קצה המזלג, זה הבסיס כדי לפתור את מה שהתגלה מכל תקופת שובו אחים

השאר תגובה