יש משמעות לחיים שלנו, מסבירים לנו המקובלים. יש סיבה לכל, יש מטרה לכל, יש מניע ותכלית, אך עם כל זאת המערכת הזו נסתרת מאיתנו עד הגיענו לשאלת משמעות החיים הבשלה. זו, שיכולה לאפשר לנו להתחיל להבין ולהפנים את התשובה לשאלה הזו, לא רק בשכל, אלא ממש ברמת החוויה. ברמה של הרגשת מציאות כזו, של גילוי המשמעות כהרגשה, שהיא מעל כל משפט או מילה. שם, בהגיענו ובהשיגנו את הדברים בעצמנו, בכלים שלנו, כבר לא נטען מהשפה ולחוץ על אלוקות, קדושה, רוחניות ושאר עניינים כגון אלו, אלא שפינו ולבנו יהיו שווים, כי נהיה בעצמנו בכזו השגה. היינו, שנדע את הדברים על בשרנו ולא מתוך דבר שמישהו אמר או כתב, שכן על אף שאחרים אולי קבלו את תשובתם, לנו, זה לא פותר את השאלה. 

"הנה כתוב אין עוד מלבדו", הוא המשפט הפותח את המאמר "שכינתא בגלותא" של המקובל בעל הסולם, בבואו לתאר לנו את המציאות בה אנו חיים. זאת, במסגרת כמה וכמה מאמרים ראשיים ובסיסיים בקבלה, שמכינים את מי ששאלת משמעות החיים כבר בשלה בתוכו, לכדי היכולת להכיל תשובות. היינו, שתחילה עלינו לדעת שמצבנו, לטוב או לרע, הוא ממנו. מהבורא. הוא, הובילנו לתחושתנו, לשאלת משמעות החיים ולכך שנגיע לדרך כלשהי המובילה בהמשכה לתשובה. שכן, אם היינו מלכתחילה מסופקים ומלאים בחיים האלו, הרי שלא היינו שואלים עליהם שום שאלה!

ובכדי שניטיב להבין זאת ממשיך בעל הסולם להסביר את פירוש הדברים כך: "הנה כתוב אין עוד מלבדו, היינו שאין שום כוח אחר בעולם שיהיה לו היכולת לעשות משהו נגדו... ומה שנדמה לאדם (שכן)... זהו מטעם שכך הוא רצונו יתברך". היינו, שמתארת לנו חכמת הקבלה באמצעות מאמר זה, מצב שבמסגרתו אנו חשים תחת שליטת כוח זר כלשהו, כאב, דכאון, ייאוש, סבל, שנאה, קנאה וכו, אך עלינו לדעת שזה כך כי ה' חושק בלעורר אותנו. הוא רוצה, שנדע שהוא שלח את הכוח הזר הזה שמורגש בנו כחלק מטבע חיינו, כשלילי, שמוביל לטוב, במידה שבה נתעורר להבחין סוף סוף, שיש כאן הסתרה, על ההשגחה. על המערכת, המובילה אותנו מתוך חסרון נפשי במשמעות, להשגת הסיבה לכך, כתשובה בפנימיותנו ברמת ההרגשה

"שמאל דוחה וימין מקרבת", היא הסיבה שמתוארת לנו בהמשך המאמר, לכל מה שנדמה לנו כחיים נטולי משמעות ורחוקים מכל רוחניות וקדושה. שכן, רק במידת ההכחשה הפנימית שבנו את כל הקשור באלוקות, כך נזכה להתקרבות, על פני הפער הנוצר בתוכנו ומתוכו, עולה בנו השאלה. אותה תהיה על משמעות החיים שלנו, בשביל מה נולדנו, לשם מה כל זה טוב ומה היה ההבדל אם לא היינו נולדים מלכתחילה. על כל השאלות האלו, עונה חכמת הקבלה לאדם המחליט לפסוע בה, בעיקר בימינו, באותו שביל שהותיר לנו המקובל הגאון, הרב יהודה אשלג, בעל הסולם זצ"ל. 

למעוניינים לרדת לעומק הלימוד והדברים, לקבל את התשובות לשאלות הבאמת חשובות בחיים, בואו והצטרפו אלינו באופן הבא:

1. לימוד קבלה - למעוניינים ללמוד בצורות שונות (וירטואלי/מפגשים)

2. מסרון יומי - תזכורת רוחנית לקבלת דברי חכמה בנייד

3. קבוצת הפייסבוק - נותנת משמעות הרשת החברתית 

4. קבוצת הווצאפ - לעדכונים ודיונים בהשראת הקבלה שלחו הודעה "מבקש להצטרף לקבוצה" למספר 054-7794684 והוסיפו את שמכם או כינוי, ותהפכו לחלק מהקבוצה