על עשב החיטה בטח שמעתם. אותם חוטי דשא שהיו טרנד טבעוני/צמחוני עד לא מזמן. סיפרו עליו שהוא מנקה, מעורר, עושה אותנו צעירים יותר ובעצם, מה לא כתבו עליו?! שאפשר לחיות על זה, שיש בזה יותר ויטמינים ומינרלים מכל עשב אחר וכדומה, כך, עד שגם הוא נכנס ל"ז'ארגון". היינו, שגם עשב החיטה עבר את מכבש ההמלצות הנדרש, כדי להיות חלק מדברים מוזרים, שאנו מכנים "מאכל". והסיבה לכך, היא כמובן טעמו המוזר, עד דוחה יאמרו אפילו, של העשב הנ"ל. שהרי אם משהו לא טעים, יהיה טוב יותר לבוא מכיוון הטענות של כך שהוא בריא. שהוא מזין וטוב וכדאי לאכולו, או לשתות אותו, כדי לחיות כמעט לנצח. שבזה, יהיה ממילא מספיק קהל שיכול לסבול טעם מר, בשביל לחיות מעט יותר טוב. וכך עשב החיטה, חדר למחוזותינו, בדומה למאכלים אחרים שדרשו את ההמלצה, על בריאותם.

ובכל זאת, כדאי במעט להתייחס לדברים באופן ריאלי ולכתוב או יותר נכון להתמקד, במה שנכון ומה שלא נכון לגבי העשב חיטה. כאשר הדבר החשוב ביותר להתחיל איתו, זה שאסור לאכול אותו. אכילתו, עלולה לגרום לבעיות במעיים עקב המבנה של העשב עצמו. לשתות אותו, בטח שמותר אבל לא תמיד מומלץ. גם אכילה מרובה ממנו או שתייתו, יכולה לעורר תחושת גועל וכבש עד כדי רצון להקיא ובחילות ולכן, שימו לב לגופכם ושלטו במינון. לא כל מה שטוב לאחד, טוב לכם. עם זאת, במידה והתחברתם לטעמו, למרקמו, לכו על זה כי יש בעשב החיטה לא מעט יתרונות. ואפילו טעמו, יש שיגידו שהוא מזכיר להם נבטים, שגם להם יש טעם של עפר במעט, כך שאין המדובר על מאכל יוצא דופן מבחינת אלו שטעם העשב, ערב לחיכם. ועדיין, מעטים הם האוכלים אותו עקב טעמו, אלא כאמור, עקב סגולותיו. ביניהן, ריפוי מדלקות שונות והיכולת לנקות את הגוף.

שימו לב: עשב החיטה, לא מנקה את הדם כפי שנהוג לחשוב, אלא על ידי זה שהוא מסייע לקיבה בפעולתה, הגוף יכול להתפנות לשאר עבודות ופעולות, ביניהן, ניקיון פנימי. הסיבה לכך, היא האינזימים שמספק העשב למערכת ובזה, מאפשר לקיבה לא להתאמץ יתר על המידה ולכן, הגוף נכנס לפעולה יעילה. תוצאת פעולה זו, היא בד"כ ניקוי הדם. חשוב לציין, שהיספגות הכלורופיל (הצבע הירוק) של העשב בקיבה, ממשיכה משם להיספגותו בדם עקב מבנה דומה של החומר הנ"ל להמוגלובין שבדמנו. וכתוצר, הדם "מתנקה" או שיותר נכון יעילות הספיגה שלו את החמצן, משתפרת. זה, בגדול מה שתורם עשב החיטה למי שמגוון את מאכליו עמו ומצפה להיות בריא יותר, עקב הוספתו לרכיבי התזונה. כמובן שיש לו עוד יתרונות ודברים חשובים אך לא מעט מן הדברים הם גם מיתוסים, אך בהם לא אעסוק. אלו, עיקר הסיבות שבגללן כדאי לצרוך את עשב החיטה, אך יש עוד סיבה אחת חשובה: הוא מונע דלקות, בעיקר באזור החניכיים והשיניים. לקיחתו בסגנון גת, כלומר מציצתו, לעיסתו והצמדתו לאזור הכואב, תביא לשיפור פלאים של המקום. זה בדוק רפואית וכדאי לקנות חופן המספיק לכך שהפה, יהיה מלא בכמה עלים כל הזמן, כשיש מצב חירום. הדלקת תעבור, הכאב יירד ותחסכו את הצורך בלקיחת אנטיביוטיקה מיותרת. 

המשך טוב ובריא

שרית