רונן דבח

 

ronen רונן דבח, איש קבלה העוסק בתוכן, עריכה ("חכמת הקבלה בזמננו" ועוד..), הוראה רוחנית והתפתחות אישית, על דרך קבלת הרב יהודה אשלג זצ"ל (בעל הסולם). רונן מוכר בזכות גישה ייחודית הכוללת שילוב של שיטת אשלג, עם נוספים כגון הרבי מנחם מנדל מקוצק, חסידות חב"ד, הרב קוק ועוד. כמו כן, כחוקר אישי של הנושא הרוחני ובעל וותק של מעל 12 שנים בתחום, רונן משלב בהגשתו את התכנים, גם גישה מדעית, בראותו את הקבלה בפני עצמה כתחום לימוד ריאלי, הגיוני, שאינו מנוגד כלל למדע אלא ההפך.

הרצאות בסגנון זה וקורסים מסודרים, ניתנו על ידי רונן מאז שנת 2004 שמשכו אליהם רבים ללמוד קבלה ולהתעניין בה, שלא בדרך החזרה בתשובה והדת, כמטרה, אלא מתוך כיוון אל השאיפה הפרטית של כל אחד לגילוי משמעות החיים והתפתחות תודעתית ואישית.

projectבמסגרת כל זאת גם ומתוך נקיטה בגישה שכזו, לפיה יש לראות את הקבלה כפתוחה לכולם, לחילוניים ולדתיים, גם הקים רונן הרכב מוזיקלי שהיווה כמעין "סופר גרופ", שבו הוא כינס כמה מוזיקאים יחדיו, מוכרים ופחות מוכרים, לכדי להקת "הדור האחרון". בתכני השירים שיצאו, הועברו מסרים אלו של הקבלה, בגובה העיניים אך לא בסגנון הדתי שעלול להרתיע. את החומרים, שזר רונן לאלבום הקונספט שיצא כדיסק הבכורה שלה שנקרא "הפרויקט של הדור האחרון", שגם כן הביא בעקבותיו רבים להתעניין במקור החומרים, שעליהם נכתב בדף הפנימי של הדיסק שיצא בזמנו אז.

כיום, מזה זמן ובעיקר מאז הקמת אתר משמעות, פועל רונן להמשך הסברה, הפצת והעברת תכני הרוחניות היהודית והקבלה, בדרך זו, המנגישה את הפתח אל נבכי הנפש לכל אדם ובפרט לישראלים שבינינו. היינו, ללא כל קשר לשאלה אם הם דתיים, חילוניים, אתאיסטים או סתם רוצים להתעניין במה שהיהדות יכולה להציע, מעבר לפן הלעוס והמוכר.

עיקר הקורסים והתחומים בהם מתמחה רונן דבח הם פתיחה לחכמת הקבלה (ספירות ועולמות), הקדמות ומאמרי בעל הסולם (הרב אשלג), כתבי רב"ש השונים, קבלת האר"י הקדוש, הרמח"ל, הרמ"ק, ספר הזהר ועוד, תוך שימת דגש על כל הקשור בתפיסת המציאות. תחום, שהוא עיקר התמחותו ומחקרו של רונן, והכולל כתיבת תכנים בנושא, מתן הרצאות ולימוד, העברת סדנאות וכדומה.