הכנה לזוגיות

zugiut2זוגיות, זה לא רק מצב פיזי וגשמי, אלא מעין סטייט אוף מיינד. מצב נפשי. את זה יודעים בוודאי מי שכבר נמצא בה, אבל גם מי שמתכונן אליה, צריך לדעת כיצד ולמה להכין את עצמו. ומעבר להכנה המוכרת והרגילה לבן או בת זוג (טיפוח, תלבושת ועוד), כדאי לכתוב אולי קצת בנושא הקשור בהכנת הבית, שכור או לא. ועל פי רוב, עקב המצב, שכור. עם זאת, גם בית שכור הוא בית ואין סיבה שהוא לא יהיה מוכן לשינוי, שבמסגרתו אנחנו מכניסים לחיינו, או לפחות שואפים להכניס לחיינו, זוגיות. שותפות.

בני אדם, מספרים לנו המדענים, עשויים ברובם ממים וכנראה שלא מן הסתם. מים, מעבר להיותם במימד הגשמי כסוג של אלמנט שמרכיב שלושת רבעי מגופנו, הם גם אלמנט נפשי המסמל מצבים שונים. מים יכולים להיות שוצפים וגועשים, הם יכולים להיות עכורים, נקיים, סוערים, אבל בעיקר הם מחפשים שקט. היינו, להגיע למקום הנמוך ביותר, כפי שהנחלים כולם זורמים אל הים. והוא, הים, מסומל קצת אצלנו כבית. זה שבסוף, אליו הזוגיות וכל הזוגות זורמים, כמקום בטוח. ולכן, בבואנו אל בשלות ההחלטה להשיג זוגיות ולהתכונן אליה,יהיה מן הראוי להכין את מקום המגורים שלנו כמזמין, ל"נחל" שנפגוש ועמו, נמשיך לבסוף יחד הלאה, לנחלה

אז ככה: לדעתי, לפחות אם שואלים אותי כיועץ זוגיות :) - לפני שמביאים מישהו הביתה, כדאי להשקיע מעט מאמץ להראות לצד השני שאנחנו לא רק בני זוג מעולים אלא שגם רואים(!) את זה עלינו. לגברים שבינינו, הייתי ממליץ להיעזר בידידה או מעצבת. אבל בכל מקרה, המלצה כללית היא שהבית צריך להיות מעוצב בדמותכם וקצת פחות אישי אלא יותר משפחתי. חמים. מחבק. מזמין. תחשבו לבד, איזה אלמנט ניתן לשים/לקשט, על מנת לשדר רצינות וזוגיות מתוך מי שאנחנו. וזאת על מנת להעביר מסר של עתיד מבטיח ושליו, שיהיה קצת כמו מקום שאליו מים כמתואר, היו רוצים להתכנס.

לסיכום, תחשבו על כך שאתם/ן רוצים להכניס את הזוגיות שלכם לבית עוטף שכזה, שהיא לא תרצה לצאת ממנו שוב. שכן, זוגיות זה השלב שלאחר "דיר הרווקים" בו המלפפונים שבמקרר מלפני שבועיים ולכן, כדאי לשנות את המצב בהתאם. זאת אומרת להכין ולהתכונן, למצב הבא ומומלץ לתרגל את הזוגיות קודם כל לבד(!). כן כן. אם זה בהכנת הבית ואם זה בהרגשה האישית שלנו לנקוט גם באורח חיים יותר רגוע שלא מצריך הגזמות בפיזוזי מסיבות אינסופיים, וסטטוסים כגון "אני לבד וסבבה לי" ושאר תחליפים שנועדו לחפות על הלבד. פשוט, שבו לרגע בבית שקצת שיניתם ותתכוננו לעתיד שיתחלף מהלבד הזה, לביחד, אבל בטוב. שהרי כבר אמרו חכמים מאיתנו ש"מי שלא יכול ליהנות מהלבד שלו לא באמת בשל לזוגיות בוגרת" (הספר הנשכח1886) 

נשיקות ויאללה לאהוב!

 

חזרה ליומנו של יועץ זוגיות